Toplam 53 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Çim Halılar


Çim Halı Çeşitleri

Doğal çime göre daha az bakım gerektiren ve daha uzun ömürlü olan yapay çim modelleri günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. Çim halı modelleri arasında ihtiyacınıza cevap verebilecek suni, yapay ve balkon halısı gibi çok sayıda ürünü Tekzen'de bulabilirsiniz.

Çim Halı Kullanım Alanları

Geniş bir kullanım alanı olan çim halı modelleri arasında bulunan balkon içi çim halı modelleri, kırmızı ve yeşil renk seçenekleri ile yaşam alanlarınızı renklendirmenize yardımcı oluyor. Dekoratif açıdan hoş görüntüler oluşturabileceğiniz Tekzen çim halı modellerine "Ev Tekstil Dekorasyon" kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Aşınmalara karşı oldukça dayanıklı olan çim halı kayganlığı engelleyen bir yapıya sahiptir. Bakım ve sulama gerektirmediği için ekonomik ve düşük maliyetlidir. Güneş ışınına dayanıklı olan halı çim modelleri birçok alanda rahat bir kullanım sağlar.

Çim Halı Nasıl Döşenir?

Çim halıyı sereceğiniz zeminin temiz ve düz olmasına dikkat etmelisiniz. Uygulama yapacağınız alandaki toprak zemin çok killi ise üzerine bir miktar kum atılabilir. Bu işlemden sonra toprak iki hafta kadar dinlenmeye bırakılmalıdır. Suni çim halı serilmeden önce toprağa biraz gübre atabilirsiniz.

Çim halının kurumaması için ambalajınıdan çıktığı gün serilmesi önemlidir. Halıyı sermeye düz bir kenardan paralel şekilde yayarak başlayabilirsiniz. Ardından parçalar biri diğerinin biraz üzerine gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Uygun bir biçimde yerleştirdiğiniz parçalar arasında boşluk bırakılmaması gerekir.

Çim Halı Nasıl Yapıştırılır?

Parklar, alışveriş merkezleri ve spor alanlarında kullanılan çim halıların montajını gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Suni çim parçaları birbirlerine düzgün bir biçimde yanaştırıldıktan sonra ek yerlerinden uygun yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılmalıdır.

Çim halı parçaları düzgün bir biçimde yapıştırıldıktan sonra, üzerine 25 mm yüksekliğinde silis kum dökülür. Dökülen silis kumun homojen bir biçimde dağılmasını sağlamak için yüzeyin fırçalanması gerekir. Bu uygulamayı zevkiniz ve tercihinize göre kırmızı ya da yeşil çim halı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Çim Halı Nasıl Temizlenir?

Çim halı, her türlü süpürge ile kolayca temizlenebilen bir üründür. Spor alanlarında kullanılan suni çim üzerinde kum dolgusu olduğu için basınçlı makineler ile süpürmek yerine yaprak ve küçük çöpleri el ile temizlemek daha doğru bir uygulama olacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT