Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Halıfleks


Halıfleks Modelleri

Duvardan duvara açık alan kalmadan döşenen zemin örtüsü olarak bilinen halı türüdür. Halıflesks m2 olarak istediğiniz miktarda döşenebilmektedir. Halıflesk renkleri, sınırsız seçeneklerde olduğu için mobilyanızın desenine, perdenize, duvarınızın rengine uygun olarak seçebilmeniz oldukça kolaydır.

Halıfleks Kullanım Alanları Nerelerdir?

Halıfleks her alanda kolaylıkla tercih edilebilen halı çeşitlerindendir. Halıflesk modelleri sinema salonu gibi geniş zeminlerinde tercih edilmesinin yanında, müze, ofis, cami plaza gibi yerlerde kullanılabilmektedir. Özellikle hijyenik ve kolay kullanımı sayesinde evlerde çokça kullanılmakta, aynı zamanda uygun fiyatlarıyla bütçenizin de dostu olarak bilinmektedir.

Halıfleksin bir diğer önemli özelliği ısı yalıtımı yapmasıdır. Isıyı muhafaza eden bu halı türü, dışarıdan gelen soğuğu da önleyebilmektedir. Dayanaklı malzemeden üretildiği için serildiği mekanlarda, uzun seneler kullanım imkanı sağlar. Kolay kullanımı ve konforu sayesinde sizlere huzur verir.

Halıfleks Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Halıfleks döşeme seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden bazıları rengi, deseni, ipliği ve kolay temizlenir olmasıdır. Az ışık alan odalarda daha canlı, renkli modelleri tercih ederseniz, odanın ferah görünmesini sağlarken; yeterli güneş ışığı alan oturma alanlarınızda desenli dokuda bulunan döşemeler daha rahat tercih edilebilir.

Bunların yanında halının maliyeti ve ipliğinin kalitesi de döşemenin uzun ömürlü olması hakkında bize fikir verir. Halının kullanılacak alana yakışması açısından, alacağınız türe karar vermeden önce, ölçülerinin tam ve uygun şekilde alınmış olması gerekir.

Halıfleks Nasıl Sökülür? Halıfleks Nasıl Döşenir?

Halıflesk modellerinin döşenmesi için ilk adım kullanılacak alanın metrekare ölçüsünün tam ve doğru bir şekilde alınmasıdır. Buna göre kesilen halıfleks zemine yapıştırıcı ya da kaymaz taban yardımıyla döşenir. Son olarak girinti ve çıkıntılardaki küçük parçalar da tamamlanarak döşeme bitirilir.

Bu döşemeler, çeşitli sebeplerle sökülmeye karar verildiyse bazı işlemler gerekebilir. Eğer, zemine kaymaz taban yardımıyla yapıştırılmadan döşendiyse kolaylıkla çıkarılaibilir. Ancak halıfleksi döşemek için yapıştırıcı kullanıldıysa bunu sökmek için çeşitli kimyasallardan yardım alınabilir. Eğer bu uygulama başarısız olursa, uzman kişiden yardım alınmalıdır.

Halıfleks Temizliği Nasıl Olur?

Halıfleks, tüm zemini kapladığından ıslak temizliği mümkün olmamaktadır. Ilık bir su ve halı temizleme deterjanı ile yapılacak temizlikte, dibe çöken bakterilerin de temizlenmesi sağlanır. İnce ya da kalın halıfleskinizi silerken kullanacağınız halı deterjanının, renk soldurucu özelliği olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT