Toplam 211 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Kanepe Ve Koltuklar


Koltuk ve Kanepe Modelleri

ikili koltuk ve çekyat modelleri, yalnızca evlerin havasını değiştirmekle kalmıyor sundukları konforla bireylerin yaşam kalitelerini de yükseltiyor. Eğer siz de bu iki önemli kriteri karşılayan kanepe modellerine sahip olmak istiyorsanız, Tekzen'in geniş ürün portföyüne göz atabilirsiniz.

Koltuk ve Kanepe Seçerken Neler Dikkat Edilmeli?

Seçim yaparken öncelikle üretimde kullanılan malzemenin kalitesine dikkat edilmesi gerekiyor. Zira malzeme ne kadar kaliteli ise kullanım ömrü de o kadar uzuyor. Bu aşamada seçtiğiniz ürün yatak haline getirilebilme özelliğine sahip bir çekyat takımıysa kilit sistemini de kontrol edebilirsiniz. Ardından diğer eşyalarla uyumlu olması için mobilyanın modeline odaklanabilirsiniz. Genelde metal iskeletli koltuk ve kanepeler daha modern bir görünüm sunuyor. Ahşap içerikli modeller sayesinde ise daha sıcak ve klasik bir hava yakalanabiliyor. Tekzen'in geniş ürün yelpazesi içerisinde evinize şıklık katacak spor, üçlü ve ikili kanepe çeşitleri ile çekyat modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Koltuk Kumaşı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kumaşın niteliği, koltuk satın alırken en az malzemesi ve modeli kadar dikkat etmeniz gereken bir başka konuyu oluşturuyor. Fiyat açısından da belirleyici özelliğe sahip kumaşın seçiminde lekeyi çabuk bırakan ve kısa sürede, kolayca temizlenebilen türleri seçmeye odaklanabilirsiniz. Hangi cinsi seçeceğiniz konusunda kararsız kalıyorsanız, önceliği bu özellikleri en iyi şekilde yansıtan doğal kumaşlara verebilirsiniz.

Beğendiğiniz kanepe takımının kumaşını incelerken sık kullanımı da hesaba katmalısınız. Bu açıdan bakıldığından yıpranma payı en yüksek kumaş cinsleri olarak kadife ve tay tüyü öne çıkıyor. Eğer küçük yaşta çocuğunuz varsa lekeleri göstermemesi adına düz kumaşlar yerine desenlileri tercih edebilirsiniz.

Koltuk Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Spor kanepe modelleri gibi eşyalar oturma odalarının en sık kullanılan ve dolayısıyla en çabuk kirlenen objeleri konumundalar. O yüzden sağlıklı kullanım için koltuk ve kanepelerde hijyen seviyesini, kullanım talimatındaki önerilere bağlı kalarak daima yüksek tutmak gerekiyor. Eğer kullanım talimatı yoksa elektrikli süpürge yardımıyla kir ve toz birikimini engelleyebilirsiniz.

Çekyat takımı veya üçlü kanepe üzerinde oluşan lekeleri çıkarmak için hafif nemli bir bez kullanabilirsiniz. Bu bezi ıslattığınız suya, kumaşın cinsine bağlı olarak Arap sabunu veya sirke karıştırarak daha kısa sürede etkili sonuç alabilirsiniz. Leke çıkarma konusunda kimyasallar etkili gibi gözükseler de zamanla hem koltuğu hem de cildi tahriş edici kalıntılar bırakabiliyorlar.

Koltuk ve Kanepe Seçiminde Önemli Diğer Detaylar

Oturma odanızın güzelliğini pekiştirecek bir modeli satın almadan önce incelemenize ölçülerini kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ayrıca ikili koltuk ergonomik olup olmadığını üzerine oturup biraz zaman geçirerek kolayca anlayabilirsiniz. Beğendiğiniz modelin üzerindeki yastıkların kaplandığı kumaşlara da göz atmakta fayda var.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT