Toplam 87 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Koşu Bantları


Koşu Bandı Modelleri

Sağlıklı bir yaşam sürmek için spor yapmanın önemi yadsınamaz. Voit koşu bandı, altis koşu bandı, hattrick yürüyüş bandı ve diğer bir çok markaya Tekzen.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşama ilk adımlarınızı koşu bandı ile atabilirsiniz.

Koşu Bandı Nasıl Seçilmeli?

Seçtiğiniz koşu bandının kilonuza ve kullanım amacınıza uygunluğu önemlidir. Yürüyüş yapılan bant ve zemin esnek olmalı, eklem ve kemik yapısında oluşabilecek sakatlıklara fırsat vermemelidir. Bir ekipman seçerken kullanacağınız ortamın büyüklüğü göz önünde bulundurmalı ve ortama uygun bir koşu bandı seçmelisiniz. Bir diğer tercih kıstası ise cihazların çıkardıkları sestir. Çevrenizi rahatsız etmemek adına sessiz cihazlar tercih etmelisiniz. Her ortama uygun Buffalo koşu bandı ve dynamic koşu bandı modellerini Tekzen.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

Koşu Bandı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koşu bandı üzerine spor ayakkabınız olmadan çıkmayınız. Bol kıyafet tercihlerinden uzak durmalı ve aleti iyice tanıdıktan sonra kullanmalısınız. Ani hız değişikliklerinden kaçınmalı, durmadan önce hızınızı kademeli olarak azaltmalısınız. Aktivitenizi sonlandırmadan önce bandın durduğundan emin olun ve ani gelişen durumlarda kesinlikle emniyet anahtarını kullanın.

Bakımlarını zamanında ve gerektiği gibi yaparak altis koşu bandını ve diğerlerini daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Ani yükselen ve düşen voltajlar cihazınıza zarar verebilir, voltaj dengeleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. Ekipmanınızı mümkün oldukça tozlu ve nemli yerlerden uzak tutun.

Koşu Bandı Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Altis koşu bandı özenle temizlenmelidir. Yağ değişimi koşu bantlarında dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bir tanesidir. Koşu bandı tutacakları terlemeden dolayı en çok kir tutan yerlerdendir. Nemli bir bezle özenle temizlenmelidir. Ayrıca bant denilen ve üzerinde yürünen palet kısım zamanla yıpranabilir ve bakım gerekebilir.

Koşu bandı temizliğini yaparken fişe takılı olmadığından emin olunuz. Fiş takılı bir şekilde temizlik yaparsanız kendinize ve cihaza zarar verebilirsiniz. Bakım yaparken önce nemli bir bez ile silip daha sonra kuru bir bez ile kurulanmalı ve kuruduğundan emin olmadan cihaz kesinlikle çalıştırılmamalıdır. Buffalo koşu bandı ve diğer bir çok markaya Tekzen.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Koşu Bandı Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Koşu bandını kullanırken altı temiz spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu koşu bandının kısa sürede kirlenmemesini sağlar. Yürüyüş bandı temizlerken kirlenen bölgelerde kimyasal ürünler kullanabilirsiniz. Ancak temizlik esnasında üzerinde yürünen alanı aşındıracak kimyasallar tercih etmeyiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT