Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Straforlar


Strofor Ürünleri

İnşaat ve boya kategorisinde bulunan straforlar sık tercih edilen yalıtım malzemelerindendir. Yüksek ısı yalıtımı sağlamasıyla göz dolduran straforlar aynı zamanda ozon tabakasına zarar vermeyen çevre dostu bir malzemedir. Strafor çeşitleri ebatlarına ve markalarına göre farklılık göstermektedir.

Strofor Köpük Nasıl Kesilir?

Isı yalıtımında yaygın olarak kullanılan straforlar köpük malzemeden yapıldığı için keserken çoğunlukla parçalanmaktadır. Beyaz ve mavi strafor olarak farklı renkleri de bulunan ürünleri dağılmadan ve parçalanmadan kesmek için farklı büyüklükte çok ince kesici aletler bulunmaktadır. Bu aletler genellikle elektrikli olup straforun dağılmadan işaretlendiği yer boyunca rahatlıkla kesilmesini sağlar.

Straforları dağılmadan kesebilmek için özel bir malzemeniz yoksa bu işlem için uygun bıçak ya da makas da kullanmanız yeterli olmaktadır. Bıçakla işaretlenen bölgeyi kesmeden önce kesici aleti iyice ısıtmanız gerekir. Isıtma işleminden sonra bıçağın sıcaklığı geçmeden kolaylıkla kesimi tamamlayabilirsiniz.

Strofor Levhası Nasıl Takılır?

Isı yalıtımının temel malzemesi olan straforlar yapıştırılırken çeşitli adımlar izlenir. Strafor yapıştırılacak bölge dikkatlice belirlendikten sonra straforun yapıştırma harcı hazırlanır. Yapıştırma amacıyla genellikle tüm strafor çeşitleri için çimento tercih edilmektedir. Çimento hazırlandıktan sonra straforların kenarlarına ve ortasına dikkatlice bu harçtan sürülür.

Harç sürülen straforlar duvara dikkatlice yapıştırılır. Genellikle kuruması için bir gün gibi bir süre beklenmektedir. Uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi yüzeyin düzgünlüğüdür. Yapıştırma yapılırken straforlar arasına harcın taşma yapmamasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Strofor Fiyatları Nasıl Değişmektedir ?

Strafor fiyatları genellikle marka ve ebatlara göre değişiklik göstermektedir. Mavi, beyaz, gri renkleri bulunan straforların kalınlıklarının ebatları 3 cm, 4 cm ya da 5 cm olarak değişmektedir. Straforlar genellikle diğer ısı yalıtım malzemelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Isı yalıtımında da sıkça kullanılan renkli strafor köpüklerin diğer ısı yalıtım malzemelerine göre daha yaygın olarak kullanılmasının sebeplerinden birisi de uygun maliyetine karşın sahip olduğu teknik özellikleridir. Fiyatları m3 olarak da verilmekte olup genellikle her bütçeye hitap edebilen çeşitleri bulunmaktadır.

Strofor Köpük Nasıl Temizlenir?

Köpük straforu temizlemek için öncelikle kirin dağılmaması için tozunun alınması gerekmektedir. Tozu alındıktan sonra temiz nemli bir bez yardımıyla köpük hafifçe silinerek kirden arındırılabilir. Leke bırakma olasılığı bulunduğu için deterjan ile silme genellikle önerilmez.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT