Toplam 1 üründen, 1-1 arası gösteriliyor.

Zincir


Kar Zinciri Çeşitleri

Kar kış demeden sürekli kullandığımız araçlarda güvenli bir şekilde seyahat edebilmek en önemli konudur. Özellikle kış aylarında yollardaki buzlanma ve kar gibi durumlarda kar zinciri gibi gerekli tedbirler alınmalıdır. Kar zinciri çeşitlerini tekzen.com’da bulabilirsiniz.

Kar Zinciri Çeşitleri Nelerdir?

Autokit ve Knk gibi kaliteyi sizlerle buluşturan markaların sizlere sunduğu kar zinciri çeşitlerini bu katalogda bulabilirsiniz. Patinaj zinciri, halat ip, yol tutuş aparatı palet model, kolay tak çıkar kar zinciri, yol tutuş sök tak aparatı anti patinaj ve daha birbirinden kullanışlı ürünler sizlerin beğenisine sunuluyor.

Kar zinciri çeşitleri aracınızın lastik büyüklüğü ve çeşidine uygun olarak farklı boyutlarda üretilmiştir. Binek araçlar İçin kar zinciri x serisi ürünlerini 5 numaradan 10 numaraya kadar farklı numaralarda kolayca bulabilirsiniz.

Kar Zinciri Nasıl Takılır?

Lastik zinciri takmadan önce ilk olarak yapmanız gereken aracınızın lastiklerinin çapını öğrenmektir. Zinciri lastiğe takmadan önce doğru olarak lastik üzerine yerleştirmelisiniz. Aksi takdirde zincir üzerindeki sivri bağlantı noktaları aracınızın lastiğine zarar verebilir. Zinciri doğru bir şekilde takmak için zincirin dolanmamasına dikkat etmelisiniz.

Kar zincirini dolanma olmadan lastiğe geçirmelisiniz. Daha sonra zincirin ana halkası olan parçayı tekerleğin etrafında dolamalısınız. Bu aşamadan sonra zincir takılmaya uygun hale gelmiş olacak. Zincirde bulunan renkli kısmı tekerleğin arka kısmına takarak sabitlemeniz gerekmektedir.

Kar Zincirinin Önemi Nedir?

Kar zinciri özellikle kar ve buzun fazla olduğu yollarda araçlar için zaruri olmaktadır. Bu nedenle otomobilinizin bagajında mutlaka kar zinciri bulundurmalısınız. Örneğin kayak merkezi gibi fazla boyutlarda kar olan yollarda aracın hareket etmesi zincirle mümkün olmaktadır.

Kar zincirleri aracınızın buzlu ve karlı yollarda sorun yaşanmadan yola devam etmesi amacıyla tasarlanmıştır. Güvenliğiniz açısından oldukça önemli bir güvenlik aparatıdır. Patinaj zinciri ve kar zincirleri aracınızın lastiğinin yol ile temas eden kısımlarını kavrayarak lastiğin kar üzerinde rahatça hareket etmesini sağlar.

Kar Zinciri Fiyatları Nasıldır?

Sağladığı güvenlik ve emniyetin yanı sıra maliyeti göz önüne alındığında araba zinciri oldukça uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Her kesime hitap eden fiyatlarda kaliteli kar zincirine sahip olabilirsiniz. Fiyatlar zinciri takma kolaylığı ve zincirin boyutuna göre farklılık göstermektedir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT