Toplam 24 üründen, 1-24 arası gösteriliyor.

Akülü Arabalar


Akülü Araba Modelleri

Hangi yaşta olursa olsunlar, akülü çocuk arabası, çocukların en çok ilgi gösterdikleri oyuncakların başında gelir. Akülü araba görünce gözlerinin içi parlamayacak çocuk yoktur. Çocuk arabası akülü olunca ortaya farklı bir eğlence çıkar.

Akülü Araba Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Akülü araba seçerken çocuğun yaşına bakılır. İki ile üç yaş arasındaki çocuklar için şarjlı araba daha uygundur. Bu arabaların kontrolü ebeveynlerde olur. Dört yaşından sonra ise çocuğun kendi başına kullanabileceği arabalara geçiş yapabilirsiniz. Gerçekte de çoğu çocuk bu çağlarda arabasını kendisi kullanmak isteyecektir. Araba seçiminde güvenlik de bir başka kriterdir. Arabaların emniyet kemerinin olmasına, parçalarının dayanıklı malzemelerden üretilmesine dikkat etmeniz gerekir. Çocukların yaralanmasına yol açacak sivri ve keskin parçaların ise arabanın tasarımında bulunmaması önemlidir. Kraft, Pilsan gibi akülü araba üretiminde lider markaların arabaları Tekzen'de çocukları beklemektedir.

Akülü Araba Nasıl Şarj Edilir?

Akülü arabaların şarjı kendisi ile birlikte verilen adaptörler ile yapılır. Uygun olmayan adaptör kullanımı aküye zarar verebilir. Akünün ömrünün kısalmaması için kullanım kılavuzunda belirtilen süre kadar şarj edilmesi önemlidir. Akünün tam olarak boşalmaması için araç kullanılmasa bile on beş günde bir şarj edilmesi gerekir. İlk kullanımdan önce akünün tam dolu olmasına dikkat edilmelidir.

Arabaların markasına ve akünün gücüne göre değişiklik gösterse de, tam dolu akülü araba ortalama olarak bir iki saate kadar kullanılabilir. Kullanıma bağlı olarak bu sürenin azalması durumunda, akünün değiştirilmesi arabanın eski performansını göstermesi için yeterlidir.

Akülü Araba Kaç Yaşındaki Çocuklar için Uygundur?

Akülü araba modelleri değişik yaş grubundaki çocuklara hitap edecek şekilde tasarlanır. İki yaşından büyük çocuklarınız için akülü araba satın alabilirsiniz. Bu yaşlarda şarjlı olanlar en idealidir. Daha sonra ise çocuğun kendi başına kullanabileceği, farklı vites ve hız seçenekleri olan arabalara yönelebilirsiniz.

Akülü arabalar taşıma kapasitesi olarak da farklılık gösterirler. Bazı arabalar maksimum 20 kilogram taşırken, 60 kilograma kadar taşıma kapasitesi olan arabalar da vardır. Çocuğun yaş ve kilo özelliklerine uygun olmayan arabalar güvenlik açısından sorun yaratır. Çocukların güvenliği ve konforu düşünülerek üretilen Pilsan akülü araba modelleri arasında farklı ağırlıkları taşıyabilen arabalar bulunabilir.

Akülü Araba Alırken Dikkat Edilecek Diğer Özellikler

Arabaları kullanmak çocukların, taşımak ise ailelerin görevidir. Akülü çocuk arabası alırken aynı zamanda arabanın rahat taşınabilir olmasına da dikkat etmek, özellikle yüksek katlarda oturanlar için avantaj sağlar. Aküleri çıkartılabilen modellerin taşınması daha kolaydır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT