Toplam 118 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Vantilatörler


Vantilatörler ve Vantilatör Çeşitleri

Ev ya da sanayi tipi olarak ikiye ayrılan vantilatör modelleri rahat ve fonksiyonel bir kullanım sunar. Soğutma sistemleri olarak kullanılan ürün; ayaklı, pervanesiz, portatif, masaüstü vantilatör ve tavan vantilatörü gibi modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunulur.

Vantilatör Nasıl Temizlenir?

Ortamda bulunan havayı yönlendiren vantilatörler zamanla kirlenir. Temiz bir hava sirkülasyonu sağlamak amacı ile içinde biriken tozların belli periyodlarla temizlenmesi sağlık açısından büyük önem taşır. Ev ortamında kullandığınız ayaklı vantilatörünüzün pervane ve motor bölümünü temizlemek için kafes kısmını çıkardıktan sonra pervanesini çıkarıp yıkayabilirsiniz. Motor kısmını ise kuru bir bez ile silmeniz yeterlidir. Sanayi tipi vantilatör temizliğinde ise düzenli aralıklarda filtre temizliği yapılmalıdır. Marka ve modele göre farklı yapılara sahip olan sanayi tipi cihazların temizliği için kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz.

Vantilatör Nasıl Kurulur?

Sıcak yaz günlerinde serinlemenize yardımcı olan, çeşitli model ve donanımlar ile beğeninize sunulan vantilatörlerin kurulumunu gerçekleştirmeden önce cihaz ile birlikte verilen şemayı takip edebilirsiniz. Ev tipi ayaklı vantilatörü monte ederken öncelikle taban ve kolon ünitesini kurmalısınız. Ardından uygun bir biçimde koruyucu ızgara ve pervane montajını yapıp kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Modellere göre kurulum şekli farklılık gösterebilecek olan vantilatör fiyatları ise taşıdığı özellikler ve donanım doğrultusunda değişebiliyor. Son dönem modeller arasında yer alan vantilatörlü avize, buharlı vantilatör gibi seçeneklerin arasından ihtiyacınıza uygun ürünü seçebilirsiniz.

Vantilatör Nasıl Sökülür?

Kule tipi vantilatör montajı ve sökümü rahatlıkla yapılan bir model olarak öne çıkar. Vantilatörün ayak bölümünde yükseklik ayar borusu ters yönde çevirerek ayak kısmını gövdeden ayırabilirsiniz. Ardından gövde kısmının arkasında yer alan sabitleme vidasını, saat yönünün tersine çevirerek kolaylıkla söküm işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanımı oldukça pratik ve kolay taşınabilir olan küçük vantilatör modelleri, sıcak yaz günlerinde yüksek performansı ile serinlemenizi sağlarken kolay taşınabilir oluşu ile sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Her ortamda rahatlıkla kullanabileceğiniz ürün kafes kısmının ortasında yer alan vidanın gevşetilmesi sonucu kolayca sökülüp temizlenebilir oluşu ile avantaj sağlar.

Vantilatör Kullanırken Bunlara Dikkat

Küçük bir alan için, masa tipi vantilatörler tercih edilebilir. Tavan vantilatörünün yüksekliğinin en az 210 cm olmasına dikkat etmelidir. Vantilatörün, sürekli size doğru dönük olmamasına özen göstermelisiniz. Odadaki hava akışını sağlamak için pencereye döndürürseniz, sıcak hava odanızdan hızlıca atılabilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT