Toplam 1540 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

İNŞAAT & BOYA


İnşaat Boyası Çeşitleri

Badana yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz saten, silikonlu, plastik ve sprey boya çeşitlerini Tekzen'de kolayca bulabilirsiniz. Armada Çini, vasati, Polisan ve Tekzen boya gibi markaların kaliteli ürünlerini uzun ömürlü olarak güvenle kullanabilirsiniz.

İnşaat Boyası Nasıl Yapılır?

Boyama işlemine başlamadan önce gerekli olan inşaat malzemeleri temin edilmelidir. Daha sonra boya işlemine tavandan başlanması gerekir. Boyama işleminin yapılacağı alanlarda kabarıklık ya da çatlaklar var ise öncelikle bu alanların bir spatula yardımı ile kazınması ve daha sonra bu çatlakların alçı ile uygun bir biçimde doldurulması ve ardından zımparalanması gerekir.

Boya işlemine başlarken rulonun nemli olması daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Ruloyu boyaya hafif bir şekilde dokundurarak boyanın damlamasını engelleyebilirsiniz. Boyanın ilk katının ince olmasına dikkat edin. ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı boyamaya başlayabilirsiniz.

İnşaat Boyası Nasıl Temizlenmeli?

Boya ve badana işleminiz sona erdikten sonra, etrafa sıçramış olan küçük lekeleri ortadan kaldırmak için zemine amonyak döküp 15 dakika beklemelisiniz. Kurumuş olan lekeler yumuşamaya başladığı zaman alkollü ya da eterli bir bez yardımı ile bu alanları ovalayarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnşaat boyasının türüne ve döküldüğü zeminin özelliklerine göre farklı temizlik teknikleri uygulanması oldukça önemlidir. Boya lekelerinin olduğu zemin taş bir zemin ise bir spatula ile boyayı çıkarabilirsiniz. Parke zeminler için uygun olan bir deterjan ya da kimyasal temizleyici kullanılabilir.

İnşaat Boyası Nasıl Çıkarılır?

Badana lekesini çıkarmak için boya malzemeleri türüne göre farklı işlemler uygulanabilir. Bu nedenle boya temizleme işlemine başlamadan önce boya kutusunun üzerinde yer alan etiketi okuyup boyanın türünü öğrenmelisiniz.Yağlı boya işlemlerinin ardından oluşan lekeleri çıkarmak için tiner ya da selülozik tiner kullanabilirsiniz.

Kurumuş plastik boyayı çıkarmak için ise bu boyalara yönelik uygun özellikte üretilen kimyasal deterjanlardan birini kullanabilirsiniz. Yeni dökülen bir boya henüz kurumamış ise üzerine pudra döküldükten sonra ıslak bir bez yardımı ile tampon yapılarak silinebilir. Boyanın halı üzerine dökülmesi durumunda kuru temizlemeden yardım almanız gerekir.

Kaliteli Boya Malzemeleri

Elektrikli boya tabancası, duvar panelleri, mekanik pompalı boya rulosu, duvar boyama aparatı, su izolasyon ürünleri gibi ihtiyaç duyduğunuz boya malzemelerini Tekzen'de kolayca bulabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz bu ürünlere Tekzen güvencesi ile hemen sahip olabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT