Toplam 465 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

BEYAZ EŞYA


Beyaz Eşya Modelleri

Dayanıklı tüketim malları kategorisine giren beyaz eşyalar geniş bir ürün yelpazesinin ana başlığını oluşturur. Beyaz eşya seti denildiğinde akla öncelikle buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi büyük parçalar gelir.

Beyaz Eşya Nasıl Seçilir?

Beyaz eşya seçiminde fiyat, boyut, enerji tüketimi, kapasitesi ve programları ilk bakılan özelliklerdir. Özellikle çamaşır makineleri gibi farklı ürünlerin değişik özelliklerde yıkanması zorunluluğu olan makinelerde program sayısı öne çıkar. Fiyat konusunda da beyaz eşya kampanyaları takip edilerek en uygun seçeneklere ulaşılabilir.

Seçimde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise beyaz eşyanın kullanılacağı alan ile orantılı büyüklükte olmasıdır. Özellikle davlumbazlar ve aspiratörler satın alınırken kullanılacakları alanların ölçüsüne dikkat edilmelidir. Hem kurulum hem de kullanım aşamasında sorun yaşamamak için ölçümlerin doğru yapılması gerekir.

Beyaz Eşya Sararması Nasıl Geçer?

Beyaz eşyalar veya ankastre ürünler zaman içinde sararma sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Eşyanın kötü görünmesine yol açan bu sararmalar kimyasal ya da doğal malzemeler kullanılarak temizlenebilir. Ağartıcı özellikli temizleyiciler genellikle ilk tercih edilen malzemelerdir. Ancak gıda teması olan yüzeylerde bu tür temizleyicilerin kullanımı konusunda hassas olunması önerilir.

Aspiratörler ise birkaç adımda temizlenir. İçlerinde bulunan filtreler ve gözde kısmı ayrı ayrı temizlenir. Filtre temizliğinde kaynamış su, sirke, karbonat veya kimyasallar kullanılabilir. Gövde temizliğinde ise yağ sökücü özellikli ürünler tercih edilebilir.

Beyaz Eşya Üzerindeki Etiketler Nasıl Çıkarılır?

Beyaz eşya seti üzerinde bulunan etiketler sıcak su buharı kullanılarak çıkartılabilir. Bunun için ütü ile etikete 30 saniye kadar buhar tutmak yeterli olacaktır. Ardından yumuşak ve nemli bir bez ile kalan yapışkan artıkları temizlenebilir.

Çamaşır makineleri gibi beyaz eşyalar üzerinde bulunan ve ürüne ait bilgi veren etiketlerin ise çıkarılması genellikle önerilmez. Bazı etiketlerin üzerinde ürün model bilgisi, kullanım ve taşıma direktifleri bulunur. Bu etiketlerde bulunan bilgiler ise herhangi bir arıza anında ihtiyaç duyulan ayrıntılar olabilir.

Beyaz Eşya Çizikleri Nasıl Giderilir?

Beyaz eşyalar üzerinde bulunan çiziklerin giderilmesi için özel olarak hazırlanmış sprey, kalem ve boya türü ürünler bulunur. Tekzen beyaz eşya kategorisinde büyük ev aletlerinden küçük el aletlerine kadar birçok markanın ürünü sizleri bekliyor.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi Canlı Destek
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT