Kilitler


Aradığınız kategoriye ait hiç bir ürün listelenemedi...

Kilitler


Ev, iş yeri, ofis ve işletmelerde hem iç hem de dış kapılarda sıkça kullanılan kaliteli kilit çeşitleri tekzen.com'da beğeninize sunuluyor. Kapı kilidi dış kapılarda can ve mal güvenliğiniz için iç kapılarda da çocuklar ve diğer aile üyelerinin konforu için önemlidir.

Kapı Kilidi Nasıl Takılır?


Yeni eve veya iş yerine taşındığınızda veya anahtarınızı kaybettiğinizde ilk olarak yapmanız gereken şey anahtarınızı değiştirmektir. Sadece anahtarları değiştirmek sizleri hem masraf hem de zaman kaybından kurtarır. Çelik kapı kilidi değiştirirken yeni takacağınız kilit göbeğinin kapınıza uygun olması gerekir. Kapınıza uyumlu kilidi bulduktan sonra değişimi gayet rahattır.

Yeni kilidinizi takarken kilit silindirini kapınızdan çıkardığınız eski kilit yerine düzgün bir şekilde yerleştiriniz. Yeni kilitle birlikte gelen vidaları vida yerine taktıktan sonra vidanın büyüklüğüne uygun bir tornavidayla vidaları sıkıştırın.


Kapı Kilidi Nasıl Çıkarılır?


Eski kapı kilidinizi sökmeden önce kapıyı açık konuma getiriniz. Daha sonra kilidin ortasında bulunan vidayı uygun bir tornavida ile yerinden çıkarınız. Kilit çeşitleri değiştikçe sökülecek vidanın yeri değişiklik gösterebilir bu nedenle her kilidin özel yapısı dikkate alınarak öncelikle genel bir inceleme yapılması gerekir.

Kapı kilidindeki vidayı söktükten sonra kilit silindirini yerinden çıkarmanız gerekir. Eğer kilit göbeği yerinden çıkmıyorsa kilit içerisindeki mandal kısmı yana kaymıştır. Bu durumda kilit veya bir tornavida yardımıyla bu mandalı düz konuma getirip ondan sonra kilit silindirini çıkarınız.


Kapı Kilit Çeşitleri Nelerdir?


Tekzen.com'un sizlere sunduğu kilit koleksiyonunda Chef, Kalekilit, Met Metal, Sanex, Yale ve Yuma gibi kaliteyi sizlerle buluşturan tanınmış markaların kapı kilidi modelleri mevcut. Koleksiyonda birbirinden farklı boyut ve çeşitlerde ürünler bulabilirsiniz.

Bu koleksiyonda gömme kapı kilitleri, bilyalı mandallı kilitler, trajlı kilitler, çekmece kilitleri, tuzaklı kilitler ve daha birbirinden kaliteli ve kapınıza uygun modeller bulabilirsiniz. Çocuklu aileler için veya ekstra güvenlik sağlamak istediğiniz durumlar da koleksiyonda bulunan farklı boyutlarda kapı sürgüleri de bulabilirsiniz.


Kilidin Güvenli Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?


Kapı kilidinin güvenli olup olmadığını belirleyen en önemli kısmı kapı göbeğidir. Bu nedenle kapı kilidi seçilirken kapı silindirinin ne kadar güvenli olduğuna bakılmalıdır. Örneğin, güvenliğiyle bilinen tuzaklı kapı kilitleri kapı silindiri zorlandığında ön kısmından kırılarak kapının açılmasını önler.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT