Parkeler


Aradığınız kategoriye ait hiç bir ürün listelenemedi...

Parke Modelleri


Yaşam alanlarının etkileyici bir görünüme kavuşmasını sağlayan dekorasyon unsurlarından bir tanesi de döşeme malzemesi parkelerdir. Dokusuyla, rengiyle ve büyüklükleriyle evinizdeki bütünlüğü sağlayan parke modellerinin ahşap yer döşemesi, laminat parke modelleri, suya dayanıklı laminat parke ve süpürgelik gibi çeşitleri bulunmaktadır.


Parke Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Parke seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Renk seçimi, parke kalınlığı bunlardan bazılarıdır. Parke renkleri dekorasyonu tamamlayıcı özellikte olmalıdır. Ayrıca parke döşeyeceğiniz mekanın özellikleri de dikkat gerektiren faktörlerdendir. Örneğin nemli mekanda yapacağınız döşeme için parkenin suya dayanıklı parke özelliğinde olması gerekmelidir.

İnşaat ve boya kategorisinden ulaşabileceğiniz parkelerin seçimini yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi de parkenin kalitesidir. Çeşitli sınıflara ayrılan parkelerin kalitesinin yüksek olması verimliliği artırmakla birlikte kullanım ve temizlik kolaylığı da sağlamaktadır.


Parke Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Laminat parke modelleri oldukça geniş renk yelpazesine sahiptir. En çok tercih edilen renkler genellikle ahşap rengi, meşe rengi ve gül kurusudur. Renk seçiminde etkili olan faktör ise kişinin zevki ve ev dekorasyonuna uygunluğudur. Açık ve koyu renkli parkelerin çeşitleri mevcuttur.

Laminat parke ile kullanacağınız mekana daha aydınlık bir görünüm vermek istiyorsanız açık renkli parkeler kullanabilirsiniz. Ancak parke döşemesi yapacağınız mekan yeteri kadar aydınlık ise kullanacağınız koyu renkli parkeler oldukça şık görünecektir.


Parke Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?


Parke parlatmada en etkili yöntemlerden birisi parkenin yapısına zarar vermeyecek şekilde üretilmiş ahşap temizleyicilerdir. Parke çeşitlerine göre çok fazla değişmeyen temizlik yöntemlerinden bir diğeri ise klasik olarak bilinen parkenin bulaşık deterjanı ile silinmesidir.

Ilık ya da oda sıcaklığında bir suya ölçüsüne uygun olarak bir iki kapak ahşap temizleyici koyarak parke zemini çizmeyecek bir temizleyici sünger ya da bez ile parlatabilirsiniz. Laminat parkelerin temizlenmesi için arap sabunu kullanılması da en etkili ve en eski yöntemlerdendir.


Parke Döşemesi Nasıl Yapılır?


Laminat parke döşemesinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi de döşeme yapılmadan önce alt zemininin temizliğinin yapılmasıdır. Sonrasında yere alt tabaka serilerek üzerine laminat parke döşemesi istenilen yöne doğru yapılmaktadır. Parke çeşitlerinin döşemesi işin uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT