Toplam 151 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Spotlar


Spot Modelleri

Elektrik & aydınlatma sistemlerinin önemli parçalarından olan spot lamba ve LED spot modeller, dekoratif görünüşleri ile de iç mekanlarda sık sık tercih ediliyor. Sadece iş yerlerinde ya da kafe ve restoranlarda değil son dönemlerde spotlar evlerde de kullanılıyor.

Spot Işık Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Lamba çeşitleri oturma odalarında ya da salonlarda kullanılacaksa hareket edebilen alternatifler değerlendirilebilir. Ortamın büyüklüğü de spot aydınlatmada hangi güçte bir model tercih edileceği konusunda fikir verecektir. Büyük bir ortamda kullanılacak lambaların daha güçlü olması gerektiği gibi doğru ışığı yakalamak adına lamba sayısının da fazla olmasında yarar bulunuyor. Daha doğal bir ışıktan yanaysanız Cob LED modelleri de değerlendirmeye alabilirsiniz. Uzun süre bir kullanım için ise halojen özelliğe sahip olan spotlar tercih edilebilir.

Spot Işık Nasıl Takılır?

Kendine özgü bir sistemi bulunan spotlar, karmaşık gibi görünse de kısa süre içerisinde rahatlıkla takılabilir. Ürün kutusunun içerisinde bulunan talimatların okunmasında yarar vardır. Bir hazne içerisinde yerleştirilen spot LED lamba modellerini takarken elektriğin kesilmiş olmasına özen göstermek gerekir. Sadece lamba değişimi yapılacaksa yine en az 20 dakika öncesinden elektrik bağlantısının kapatılmasında yarar var.

Spot lamba çeşitleri, takılırken dış kenarlarından tutulup yuvaya oturtulması gerekir. Bu işlemden sonra nazikçe sağ tarafa doğru lambanın döndürülerek sağlamlaştırılması ile lamba takma işlemi tamamlanmış olacaktır. Fakat tercihinize göre bir elektrik ustasından da yardım alabilirsiniz.

Spot Işık Nasıl Sökülür?

Spot ışık modelleri, takılırken olduğu gibi çıkarılırken de tornavidadan yardım almakta yarar bulunuyor. Özellikle yassı uçlu bir tornavida bu işlem için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Bu neden ile spotlar sökülmeden önce gerekli aletlerin tam olduğundan emin olmanız işinizin yarım kalmaması için önemlidir.

Spotlar sökülürken de takarken olduğu gibi anahtarın ve elektriğin kapalı olduğundan emin olmalısınız. Spot lamba modelleri dış kenar kısmından yassı tornavidanın takılması ile sökülebilir. Fakat bazı modellerde dış kenarların tavana monte edilebilir özellikte olduğunu unutmamak gerekir. Bu durumda kenarda bulunan çentiklerden döndürerek spotun çıkarılma işlemi tamamlanır.

Spot Işık Nasıl Değiştirilir?

Son yılların tren aydınlatma seçeneklerinden olan spot lamba çeşitleri, belli aralıklarla değiştirilerek verim maksimizasyonu korunur. Lamba değişimi yaparken lambanın sıcak olmamasına dikkat edilmelidir. Daha sonra spot döndürülerek çıkarılır ve hazneye yeni spot yerleştirilir.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT