Toplam 117 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Yataklar


Yatak Modelleri

Her birey, ortalama 6 saatini uyuyarak geçiriyor. Bu süreçte sağlıklı uyku deneyimi yaşayabilmek için doğru yatağı seçmek gerekiyor. Bu seçimi yapmanızı kolaylaştıracak tek kişilik yataktan 140x190 yatak modellerine kadar birçok seçenek ev dekorasyonu kategorisinde sizleri bekliyor.

Doğru Yatak Seçimi Yapmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru yatağı seçmek için öncelikle uyku stilinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Tekli yatak sizin için yeterli olsa bile çok fazla hareket ediyorsanız, uykunuzun dağılmaması için 1,5 veya çift kişilik yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında üründe kullanılan malzemenin niteliği, ergonomik ve antibakteriyel özellik taşıyıp taşımadığı da rahat bir uykuya giden yolda önem taşıyor. Seçmiş olduğunuz yatağın halihazırda kullanmakta olduğunuz ya da satın alacağınız baza ve karyolaya uyacak ölçülerde olmasına da dikkat etmelisiniz.

Ortopedik Yatak Seçiminin Püf Noktaları

Kimi birey uyku sürecini daha derin geçirirken kimisi tilki uykusuna sahip olabiliyor. Bu nedenle ortopedik yatak seçiminde siz de alışkanlıklarınızı gözden geçirip uygun modeller arasından seçim yapmalısınız. Eğer yüzükoyun yatma alışkanlığınız yoksa basınç azaltıcı malzemenin kullanıldığı Visco yatakları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kişinin kilosu da yatak seçiminde belirleyici rol oynuyor.

Yatak satın alırken göz önünde bulundurulması gereken diğer konularsa kişinin yaşı ve boyu. 18 yaş ve altında, ortalama boya sahip bireyler 90x190 yatakta kaliteli bir uyku deneyimi yaşayabiliyor. Daha büyük yaştaki kişiler içinse 140x190 ve üstü ölçüler daha iyi sonuç veriyor.

Yatak Nasıl Düzenlenir?

Ortopedik yatağınızı göze hoş gelecek şekilde düzenlemek için yatak odanızdaki mevcut renklerle uyumlu çarşaf, yastık kılıfı ve nevresim takımı kullanabilirsiniz. Bu aşamada çarşafı yatağa düzgün bir şekilde sermek, uyku esnasında oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçiyor. Ayrıca yastık ve yorgan boyuna uygun kılıf kullanımı hem görselliği hem de konforu artırıyor.

Tekli yatak düzenleme esnasında şık bir görünüm elde etmek isterseniz, yorganı ya da koruyucu örtüyü yastık görünecek şekilde katlayabilirsiniz. 1.5 ve 2 kişilik modellerde ise yatak başına 45 derecelik açıyla büyük boyutlu, kare bir yastık yerleştirebilirsiniz. Önüne daha küçük boyutlu birkaç küçük daha yastık koyarak görünümü zenginleştirebilirsiniz.

Yatak Nasıl Temizlenir?

Sahip olduğunuz ortopedik yatağı temizlemek için varsa talimatlardaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Eğer yoksa üzerinde biriken toz vb. maddelerden elektrik süpürgesi aracılığıyla yatağınızı arındırabilirsiniz. Üzerinde oluşan lekeler içinse ıslak bir bezle silebilirsiniz. Zamanla oluşabilecek kokunun önüne geçmek isterseniz, lavanta-karbonat karışımını deneyebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT