Toplam 58 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Matkaplar


Matkaplar ve Matkap Çeşitleri

Darbeli ve darbesiz matkaplar, ister amatör ister profesyonel olsun tüm ustaların en sık kullandığı elektrikli el aletidir. En kaliteli darbeli matkap üreticilerinden olan Boshch matkap ürünlerini tüm çeşitleri ile Tekzen'de bulabilirsiniz.


Matkap Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Yapacağınız işleme uygun bir matkap modeli seçmelisiniz. Darbeli matkaplar betonarme gibi daha kalın ve sert yüzeyleri delebilirken, darbesiz matkaplar ahşap veya metal üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Matkap seti ise her iki tip ürünü ve bir çok yan aksesuarı barındıran hazır setler olduğundan, çok daha geniş çalışma alanı sunar. Evde veya dışarıda kullanıma uygun olarak, elektrikli veya akülü bir model tercih edebilirsiniz. Matkap çeşitleri ile sadece delme değil, modelin özelliklerine göre vidalama, karıştırma, kırma gibi farklı ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.


Matkap Nasıl Kullanılır?


Matkap kullanmadan önce güvenlik tedbirlerini almalısınız. Yapacağınız işe göre, koruyucu gözlükler, toz maskesi, kulak koruyucular gibi güvenlik ekipmanları kullanmalısınız. Elektrikli matkap kullanırken elektrik şoku riskini göz ardı etmemelisiniz. Evinizin duvarlarında delik açmadan önce, duvar içerisinden su tesisatı ve elektrik kabloları geçmediğinden emin olmalısınız. Kaliteli matkap çeşitlerini ve ihtiyacınız olan güvenlik ekipmanlarını Tekzen'de bulabilirsiniz.

Matkabı kullanmaya başlamadan önce deleceğiniz yüzeye uygun matkap ucuna sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Ahşap ucu ile beton delemezsiniz. Matkabı sıkıca ve deleceğiniz yüzeye dik açıyla tutarak, tetiğe basmalı ve yavaşça devir hızını arttırmalısınız. Dewalt matkap ile delme işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.


Matkap Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Şarjlı matkap elektrik bağlantısı gerektirmediğinden, daha pratik bir kullanım sunar. Küçük olanları elektrikli matkap ile ulaşmakta zorlandığınız dar yerlerde çalışabilmenize olanak sağlar. Çalışmaya başlamadan önce tam olarak şarj edildiğinden emin olun. Tam doldurulmamış bir batarya işinizin yarım kalmasına sebep olabilir.

1920 yılında kurulan ve ilk Japon elektrik motorunu üreten Hitachi, tüketiciler tarafından dayanıklı, sağlam, uzun ömürlü ve üstün kaliteli ürünleri ile tanınmaktadır. Yüksek Japon teknolojisi ile üretilen Hitachi matkap, amatör ve profesyonel tüm kullanıcılara hitap eden farklı modelleri ile Tekzen güvencesinde sizi bekliyor.


Matkap Ucu Çeşitleri Nelerdir?


Matkaplar, metal, ahşap ve betonarme yüzeyleri delebilmek için uygun uçlara ihtiyaç duyar. Bazı uçlar anahtar gerektirmeksizin takılabilirken, bazı darbeli matkap modelleri mandren anahtarı gerektirebilir. Çalışacağınız yüzeye uygun yüksek kaliteli matkap uçlarını, Tekzen'de hırdavat ve el aletleri bölümünden temin edebilir, güvenle kullanabilirsiniz.


Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT