Toplam 7 üründen, 1-7 arası gösteriliyor.

Boy Aynası Modelleri

Aydınlık ve ferah evlerin vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olan boy aynası modelleri, evinizin tasarımını tamamlayacak onlarca farklı model seçeneğiyle Tekzen'de sizleri bekliyor. Modern, klasik ve vintage tarzdaki pek çok boy ayna modeli ile evinizi dekore etmek artık çok daha kolay!

Boy Aynası Nasıl Olmalı?

Boy aynası, öncelikle kullanıcının ihtiyaçlarına hitap eder özellikte olmalıdır. Aynalar evi aydınlık göstermek konusunda bir numara olmalarının yanı sıra yatak odası, salon ve antrelerde fonksiyonel özellikleriyle de göz alırlar. Aksesuar olarak kullanım için normal boyutlarda bir duvar aynası yeterli olacaktır.

Boy aynasının, kullanılacak alanın tasarımına ve tarzına uygun olması da önemli bir unsurdur. Odanızın ya da işletmenizin genel havasını bütünleyecek ve aidiyet hissi yaratacak parçalar seçerek mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Boy Aynası Nasıl Yapıştırılır?

Boy ayna modellerini duvara monte etmek yerine yapıştırmak istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Aynalar, ağır oldukları için güçlü yapıştırıcılarla yapıştırılmalıdır fakat bu yapıştırıcının aynanın arka zeminindeki alüminyum ve bakır katmana zarar vermemesi de bir o kadar önemlidir. Eğer bu katman bozulursa aynanızdan istediğiniz görünümü alamayabilirsiniz.

Aynanıza zarar vermemek ve düşmesini engellemek için özellikle ayna yapıştırmaya uygun özellikte üretilmiş ürünler kullanmalısınız. Aynayı yapıştıracağınız yüzeyin de düz, kuru ve sağlam yapıda olması gerekmektedir. Yüzey; toz, yağ, kir gibi dış etkenlerden arındırılmış olmalıdır.

Boy Aynası Duvara Nasıl Monte Edilir?

Boy aynası modellerinizi duvara monte etmenin bir diğer yöntemi ise çift taraflı bantlar ile aynayı duvara sabitlemektir. Bu bantları kullanırken taşıyabilecekleri maksimum ağırlığın göz önüne alınması gerekir. Bu yöntemi asma aparatı bulunmayan aynalarda kullanabilirsiniz.

Asma aparatı bulunan duvar aynası modellerinin montesi yapıştırmaya kıyasla daha kolay ve güvenlidir. Bir kalem ile delinecek yerleri belirleyin. Ardından matkapla bu noktaları delerek dübelleri takın. Vidalama işlemini gerçekleştirin ve aynanızı aparatlarından asın. Bu yöntem, ağır aynaları asmak için oldukça idealdir.

Boy Aynası Nasıl Süslenir?

Günümüzde pek çok boy aynası, tüm tarzlara hitap edecek çerçeve, kesim ve tasarımlarla piyasaya sürülmektedir. Siz de küçük dokunuşlarla dekoratif boy aynası oluşturmak istiyorsanız; boncuk, çakıl taşı, deniz kabuğu, kum, jüt ve halat gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT