Toplam 131 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Çadırlar


Çadır Çeşitleri

Kamp çadırı, bireylere doğa ile iç içe konaklama olanağı sunuyor. Kamp malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin başında gelen çadır çeşitleri ailelerin, bireylerin kullanım amaçlarına uygun olarak farklı boyut ve özelliklerde üretiliyor.

Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp çadırı alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında kaç kişi tarafından kullanılacağı geliyor. Husky, Marmot gibi markalar 2 kişilik çadır ve aile kamp çadırı modelleriyle farklı kapasite ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Kapasite konusunda karar vermeden önce bireylerin kamp için yanlarına alacakları malzemelerin kaplayacağı alanı da göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Çadır seçiminde ayrıca kamp yapılacak mevsim ve hava koşullarını göz önünde bulundurmak konfor seviyesini artırmaya yardımcı oluyor. 3 mevsim çadırlar, kış hariç tüm mevsimlerde kullanılabiliyor. Kış dönemindeki zorlu şartlar içinse 4 veya 5 mevsimlik modelleri seçmek daha çok fayda sağlıyor.

Çadır Nasıl Kurulur?

Çadır kurulumu yaparken ilk olarak düz ve çevresine göre yüksekte kalan bir alan bulmak gerekiyor. Kurulumun yapılacağı alanı belirledikten sonraysa rüzgar yönünün tespit edilmesi, çadırın bütünlüğüne zarar verecek olayların önüne geçiyor. Çünkü özellikle büyük çadır modellerinde rüzgarlı alana kurulum yapmak kazıklar üzerinde ekstra baskıya sebep olabiliyor.

Sonraki aşamada seçtiğiniz alana muşamba serip parçaları bir araya getirmeye başlayabilirsiniz. Çadır modelinize bağlı olarak köşeleri bağlayıp çadır kazıklarını yerleştirdikten sonra varsa tenteyi yerine monte edebilirsiniz. Eğer bu süreç size zahmetli gelirse otomatik kurulum özelliğine sahip çadır çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Çadır Nasıl Toplanır?

İster 4 kişilik çadır çeşitleri isterse de tek kişilik modeller olsun toplama esnasında eğer ıslaksa kurumasını beklemek ürünün uzun süre kullanılabilmesinin önünü açıyor. Çadır kuruduktan sonra havaya kaldırıp biraz silkelerseniz üzerinde biriken nesnelerden kurtulabilirsiniz. Temizlik işleminin tamamlanmasının ardından kazıkları ve polleri temizleyip koruyucu kılıfa uygun bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Aile kamp çadırı modelleri, uzun süreli konaklamalar için üretildiğinden toplu haldeyken sürekli taşımaya uygun olmayabiliyor. Eğer kamp yapacağınız grubun sayısı dörtten azsa bu modeller yerine Tekzen güvencesi ile sizlere sunulan otomatik kurulumlu çadır çeşitlerine odaklanabilirsiniz. Bu özelliğe sahip çadırlar tek bir mandal yardımı ile kısa sürede toplanıp, kılıfına yerleştirilebiliyor.

Çadır Nasıl Katlanır?

Kamp çadırı katlama aşamasında aynı çizgileri çok fazla kullanmamak gerekiyor. Zira derinleşen katlama çizgileri zamanla çadırın su geçirmezlik özelliğini kaybetmesine neden olabiliyor. Bu nedenden dolayı çadırınızı katlamak yerine yuvarlayarak koruyucu kılıfına veya çantanıza yerleştirebilirsiniz.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT