Toplam 185 üründen, 1-32 arası gösteriliyor.

Aynalar


Ayna Modelleri ve Aynalar

Dekoratif ayna seçimi, evinizin havasını tamamen değiştirebilecek kadar önemli bir detaydır. Aydınlık odaların vazgeçilmezi olan aynaları Tekzen'de pek çok çeşit ve boyutta bulabilirsiniz. Duvar aynaları ve diğer pek çok çeşit burada!

Dekorasyonda Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ayna modelleri, evinize ve odanızın tasarımına uygun seçilmelidir. Bilindiği gibi aynaların en çarpıcı özellikleri odaya ışık ve ferahlık katmalarıdır. Oturma odanızda kullanacağınız duvar aynası modelleri sayesinde, odanızın daha geniş göründüğünü fark edeceksiniz. Yatak odalarınız ve giyinme odalarınız ise boy aynaları için en ideal seçim. Peki ya koridor ve holler? Evin genellikle en az ışık alan ve en dar alanları olan koridor ve holleri mükemmelleştirmek sizin elinizde. Çerçeveli dekoratif aynalar ya da varaklı aynalarla mükemmel bir dekorasyon sağlayacaksınız.

Salonda Ayna Nereye Asılmalı?

Ev tekstili ve dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları olan aynalar, salonlarınızın pek çok köşesinde kullanılabilir. Odanıza en uygun seçimi yapmak için ise pek çok seçenek var. Eğer salonunuz yeterince ışık almıyorsa, tam pencerenin karşısına asacağınız dikdörtgen ayna, odanızdaki ışığı iki katına çıkaracaktır. Eğer odanız yeterince ışık alıyorsa, dekoratif aynalarla odanıza minik ışıltılar katabilirsiniz.

Yemek masalarınızın arkasına asacağınız duvar aynaları ise genellikle salonun köşesine atılmış olan masaları loşluktan kurtaracak ve daha sıcak bir ortam yaratacaktır. Duvarda ayna kullanımını sevmeyen kullanıcılar için ise çözüm yine Tekzen'de. Konsol ya da sehpa üzerinde kullanabileceğiniz çerçeve aynalarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ayna Nasıl Temizlenir?

Ayna temizliği sanılanın aksine fazlasıyla basittir. Her evin baş tacı olan ayna çeşitleri, iki önemli noktaya dikkat edilerek kolaylıkla temizlenebilir. İlki, iyi biz bez seçimidir. Beziniz leke bırakmamalı ve mümkünse mikrofiber olmalıdır. İkinci nokta ise düzgün kurulamadır. Aynanızı üzerinde ıslaklık kalmayacak şekilde kuruladığınız sürece leke kalmayacaktır.

Ayna temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise aynanın çerçevesidir. Ayna çerçevesi, kullanılan malzemenin hassasiyeti ve yapısı dikkate alınarak temizlenmelidir. Örneğin; işlemeli koridor aynalarını bezle temizlemek yerine toz alıcı yumuşak fırçalarla temizlemek size kolaylık sağlayacaktır. Ahşap ya da metal çerçevelerinizi ise ıslak bir bez ile önce silip ardından kurulayabilirsiniz.

Ayna Nasıl Parlatılır?

Hepimiz ayna çeşitlerimizin ışıl ışıl parlamasını, kalitesini gözler önüne sermesini isteriz. Eğer bunun için temizlik ürünlerini kullanmak istiyorsanız, öncelikle aynanın görünmeyen bir bölümünde ürünü denemenizi tavsiye ederiz. Doğal yöntemleri tercih ediyorsanız, kullandığınız suyun içerisine çok az sirke eklemeniz yeterli olacaktır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT